Słoweńska riwiera prócz ciepłego morza śródziemnego ma do zaproponowania turystom bogatą tradycję kulinarną, piękne krajobrazy Adriatyku, zielonych wzgórz Istrii. W ostatnich latach goście odwiedzający Słowenię są również pod wrażeniem skali inwestycji w sektorze turystyki. Prócz infrastruktury dla specyficznych aktywności (np. rowery, sporty wodne, żeglarstwo) na uwagę zasługuje zmiana bazy noclegowej.

W połowie sierpnia udaliśmy się do resortu Bernardin, który zlokalizowany jest pomiędzy dwoma miejscowościami: Portorožem a perełką słoweńskiego wybrzeża, klimatycznym Piranem. 

Resort obejmuje hotele 3 różnych kategorii oraz ville. Oprócz tego, wszystko co jest potrzebne do wypoczynku czyli marinę, liczne restauracje, kawiarnie czy sklepy. 


Resort powstał w miejscu, w którym w przeszłości istniał klasztor benedyktyński. Dzisiaj po klasztorze została historyczna dzwonnica. Jednocześnie dziedziniec ten jest wspólny wspólnym elementem dla całego resortu jest dziedziniec, z którego prowadzą wejścia do hoteli Histrion oraz Villa Park

W przeciągu kilku miesięcy udało się przeprowadzić generalny remont wszystkich pokoi, strefy basenów oraz pozostałych części wspólnych. Pojawiło się dużo elementów drewnianych, co z pewnością ociepliło charakter wnętrz.

Również w pokojach dominującym elementem wystroju jest drewno. Pokoje są jasne, z dobrym oświetleniem, a goście mają do wyboru widok na marinę lub morze (te oczywiście z dopłatą).

Restauracja, jak również strefa basenów przeszła remont. Dzięki generalnej renowacji goście mają wrażenie wypoczynku w nowym obiekcie.

Warto wspomnieć, iż cały resort Bernardin powstał ponad 40 lat temu. Do dzisiaj jest jednym z popularniejszych na półwyspie Istria. Rok temu oddany został również po remoncie pięcigwiazdkowy hotel Grand Hotel Bernardin.

Hotel Histrion jest częścią grupy Sava Hotels & Resorts. Zarządza ona obiektami noclegowymi i uzdrowiskowymi w najpiękniejszych zakątkach Słowenii. To łącznie 19 hoteli, 9 kompleksów wypoczynkowych, 5 kempingów i 2 glampingi. Ponad 3000 pokoi, 1200 stanowisk kempingowych i aż 71 sal kongresowych. Grupa zatrudnia blisko 1500 pracowników, będąc największym pracodawcą w słoweńskim sektorze turystycznym.