Zarówno zawodnicy, jak i ich kibice znów spisali się na słoweńskiej letalnicy. Pierwszego dnia zawodów niespodziankę zrobił Piotr Żyła, który wskoczył na trzecie miejsce podium, a drugiego dnia – cała polska drużyna, która w tyle zostawiła pozostałe ekipy skoczków.

W tym roku po raz kolejny portal visitslovewnia.pl oraz Biuro Podróży Starlight Travel zorganizowali wyjazdy indywidualne oraz grupowe na zawody w skokach narciarskich w Planicy. Podobnie, jak w latach ubiegłych, baza noclegowa dla naszych gości była turystyczne perła Słowenii, czyli alpejska miejscowość Bled. Tu nasi goście wypoczywali między zawodami i stąd dojeżdżali pod skocznię w Planicy. Nasze biuro organizowało dla nich zarówno bilety na zawody, jak i noclegi i transfery na terenie Słowenii.

Od kilku już lat zawody w Planicy wieńczą cały sezon zmagań skoczków narciarskich w ramach cyklu Pucharu Świata FIS. Smaczku tym zawodom dodaje jeszcze fakt, że letalnica w Planicy jest jedną z największych skoczni świata, na której skoczkowie regularnie oddają ponad 200-metrowe skoki.

Nic dziwnego, że ostatnie zawody sezonu zawsze oglądają tłumy kibiców. W tym wielu Polaków, którzy w tym roku znów mieli wiele powodów do radości. Oczywiście sprawili to nasi skoczkowie.

Pierwszego dnia zawodów, 21 marca 2019 r., na podium wskoczył Piotr Żyła, co zapewniły mu skoki na odległość 238,5 i 233 metrów. Drugi dzień należał już w całości do Polaków. Tego dnia odbywał się konkurs drużynowy, a nasi skoczkowie w składzie Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli pierwsze miejsce pokonując drugich Niemców i trzecich Słoweńców. Ostatni dzień rywalizacji, to finał całego sezonu 2018/2019. I choć 24 marca 2019 r. żaden z Polaków nie zameldował się na podium, to tuż za nim, na miejscu 4. Był Piotr Żyła, a w pierwszej „10” był jeszcze Dawid Kubacki.

Dzięki fantastycznym skokom w Planicy Polacy zapewnili sobie ostateczny triumf w klasyfikacji Pucharu Narodów. Do tego, w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata: Stoch, Żyła i Kubacki zajęli odpowiednio 3., 4. i 5. miejsce.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ostatnie zawody sezonu w słoweńskiej Polanicy oglądało na żywo ponad tysiąc kibiców z Polski, z czego ponad 300 kupiło bilety za pośrednictwem naszego portalu visitslovenia.pl